MIESZKANIA GOTOWE
DO ODBIORU

U nas nie musisz czekać, zamieszkaj od jutra!

IDEALNE WARUNKI
DO UPRAWIANIA SPORTÓW

bliskie ścieżki rowerowe
prowadzące do lasów

WYJĄTKOWA PROMOCJA
NA OSTATNIE MIESZKANIA

cena już od 2990 zł/m.kw.!

ZAMIESZKAJ BLISKO
CENTRUM MIASTA

tylko 4 min. od centrum

Arrow
Arrow
Slider

Na przestrzeni ostatnich lat Legnica dąży do spełnienia wszystkich kryteriów “miasta pełnego-zdefiniowanego” Cechuje się wielowiekowym rozwojem tkanki miejskiej, poprawą czytelności formy miasta, kształtowaniem wyraźnego centrum i Starego Miasta, polepszaniem jakości przestrzeni publicznych takich jak parki i skwery oraz minimalizowaniem niekorzystnych przekształceń społeczno-gospodarczych. W 1993 roku otworzyła się możliwość rozwoju terenów powojskowych i ten element dał obecnie impuls do kolejnej modnej fali rozwoju przestrzennego jakim są przekształcenia terenów dawnych jednostek wojskowych.

Budynek przy ul. Toruńskiej – prawdopodobnie jako jeden z ostatnich tego typu obiektów mieście – właśnie wychodzi naprzeciw tym wyzwaniom, zmieniając swoją funkcję będzie godnie służył swoim mieszkańcom.

Dobre sąsiedztwo

Najbliższe sąsiedztwo budynku mieszkalnego jest zdefiniowanym układem urbanistycznym z placem, który dawnej był miejscem zbiórek dla wojska, a docelowo będzie poddawany rewitalizacji – świadczy o tym uchwalony przez Radę Miejską plan zagospodarowania, przeznaczający w tym dokumencie wymieniony plac na teren zieleni urządzonej oraz miejsca postojowe. Jest to na pewno ważna informacja dla osób, które będą planowały powiększenie rodziny, chcące mieć kawałek zieleni z placem zabaw dostępnym w pobliżu i jednocześnie widocznym z okien.

Rewitalizacja

Warto wspomnieć, że Lokalny Program Rewitalizacji dla miasta Legnicy na lata 2007-2015 również wyznacza tendencje rozwojowe obszaru terenów powojskowych przy ul. Poznańskiej/Toruńskiej pod funkcję zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej i wielofunkcyjnej.

Dla osób lubiących dłuższe spacery ciekawą propozycją na pewno będzie pobliski Park Gdański z kąpieliskiem oddalony o około 15 minut spacerem od budynku.

 

W bezpośrednim sąsiedztwie proces korzystnej rewitalizacji wciąż się będzie odbywał, ale warto podkreślić też, że po drugiej stronie ul. Poznańskiej znajduje się kameralne osiedle mieszkaniowe – głównie domków jednorodzinnych, zaprojektowane jeszcze w XX-leciu międzywojennym jako Ogrodowe Przedmieście (Gartenvorstadt) z promieniście rozchodzącym się układem ulic i łączące się z cenną aleją przy ul. Poznańskiej.

Więcej zdjęć urokliwej Legnicy:

 

?

 

Zadzwoń i umów się na wizytę:

Dział Obsługi Klienta

797 908 812

 

?

 

Pobierz folder inwestycji:

kliknij tutaj